Om Leas Gymnastik

Leas Gymnastik i Karlstad bedriver undervisning i barngymnastik, rytmiskt gymnastik och vighetsträning. Verksamheten har idag 200 elever och drivs av Lea Mohammad som är utbildad danspedagog, hon har själv tränat gymnastik och dans på elitnivå. Lea Mohammed är förutom tränare i gymnastiken, även personlig tränare åt privatpersoner och företag, anordnar barnkalas och event – allt med samma utgångspunkt DANSGLÄDJE!

Vår vision

Vi har tre nyckelord för varje aktivitet. Dessa är utgångspunkten i vårt upplägg och arbete.

Gymnastikundervisning
“Disciplinerat , pedagogiskt och roligt”

Personlig träning
“Engagerat, anpassat och utvecklande”

Barnkalas
“Personligt, överraskande och fantasifullt”

Svensexa och möhippa
“Galet, skrattfyllt och oförglömligt”

Våra ledare

Verksamhetsansvarig för Leas Gymnastik i Karlstad

Lea
Pedagog, koreograf och verksamhetsansvarig
“Dance is the hidden launguage of the soul” 


Vill du kontakta oss?